Sofa Wemonte, right corner, sleeping function, H90x283x181cm, seat height 47.5cm
ID: 2000001150313
Sleeping area: 136x235cm
Storage container: 126x62x14cm
€2,128.00
Product details
Sleeping area: 136x235cm
Storage container: 126x62x14cm
Product details
A particularly comfortable sleeper sofa designed for lovers of Scandinavian style. The sofa has wavy springs and flexible HR foam for maximum comfort. High wooden legs add lightness, highlighting the lines of the sofa.
| Material: | MDF |
|---|---|
| Material: | Polyester |
| Material: | Metal |
| Material: | Wood |
| Color: | Silver |
| Height: | 90 cm |
| Width: | 181 cm |
| Length: | 283 cm |
| Seat height: | 47.5 cm |
| Armrest height: | 71 cm |
| Sleep area size: | 136x235 cm |
| Weight: | 139 kg |
| Fabric: | Vogue 15 |
| Orientation: | Right |
| Storage container: | Yes |
| Manufacturer: | ALANDEKO |
Customers who bought this product also bought:
Extendable dining table Reibeka 017, sintered stone/metal, white, 160-276x90cm H75cm
75 cm 276 cm 90 cm
€799.00
Table Lapiazza, 10-seater extendable, graphite/grey color, aluminium, 135-270x90cm H75cm
75.5 cm 270 cm 90 cm
€699.00
NEW
DISCOUNTS
English
Русский
Latviešu valoda