Corner sofa Wesolano, left corner, sleeping function, Elem17, H83x260x167cm, seat height 43cm
- -20 %
Sleeping area: 136x235cm
Storage container: 126x62x14cm
A particularly comfortable sleeper sofa designed for lovers of Scandinavian style. The sofa has wavy springs and flexible HR foam for maximum comfort. High wooden legs add lightness, highlighting the lines of the sofa.
| Material: | Metal |
|---|---|
| Material: | Wood |
| Material: | MDF |
| Material: | Polyester |
| Color: | Grey |
| Height: | 90 cm |
| Width: | 181 cm |
| Length: | 283 cm |
| Seat height: | 47.5 cm |
| Armrest height: | 71 cm |
| Sleep area size: | 136x235 cm |
| Weight: | 139 kg |
| Fabric: | Vogue 15 |
| Shape: | L shape |
| Orientation: | Left |
| Storage container: | Yes |
| Manufacturer: | ALANDEKO |