Recliner chair Helipe, grey velvet, H103-76x64x84-135cm, seat H48cm
103-76 cm 64 cm 84-135 cm
€259.00
The seat rotates 360 degrees.
The chair's backrest and leg tilt/lift mechanism operates with 2 motors, making adjustment more convenient.
| Material: | Polyester |
|---|---|
| Material: | Metal |
| Material: | Wood |
| Height: | 115 cm |
| Width: | 76 cm |
| Length: | 171 cm |
| Seat height: | 44 - 48 cm |
| Armrest height: | 54 - 86 cm |
| Weight: | 38 kg |
| Manufacturer: | ALANDEKO |